ismail Yk Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ismail Yk Fan Sitesi

ismail YK Albümleri, İsmail Yk Şarkı Sözleri, İsmail Yk Resimleri, Yurtseven Kardeşler

GaleriKayıt OlLatest imagesAnasayfaAramaGiriş yap

İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı

YazarMesaj
Sebuhi Nezerov
Admin
Sebuhi Nezerov

Erkek
<b>Kişisel ileti</b> : Yıllar boyu aramıştım
Seviyorsun çok sanmıştım
Çok değiştin sen sevgilim
Bilsen nasıl bağlanmıştım
Karar verdim ben ...Herşey bitti
<b>Cinsiyet</b> : İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı Male10
<b>Mood</b> : İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı Asik10
<b>Tuttuğu Takım</b> : İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı Gs10

İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı Empty
MesajKonu: İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı   İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 3:16 pm

Sizi çok seven fanatik bir kitle var,birde oldukça yadırgayanlar var,farkındasınızdır herhalde?
Yadırgayan derken?
Yani "Bunlar ne biçim şarkı,ne biçim sözler!" diyenler...
Yadırgayanlar,çoğunlukla,bazı sanatçılar ve onların kışkırttığı insanlar.Televizyondan sataşanlar oluyor ya da bazı köşe yazrları kötü şeyler yazıyor.Benim bu zamanda çok satmamı hazmedemiyorlar.Konserlerimizd e öyle bir sevgi var ki,o an seyircinin dinlemek istemediği bir şarkıyı söylesem bile eşlik ediyorlar.Çünkü içimde bir kötülük yok,onu biliyorlar.Bizi böyle kabul etmişler.Özel hayatımda "Allah Belanı Versin!"diyecek bi insan değilim,haşa,ama şarkımda insanların bu duygusunu dile getiriyorum,"İlk defa bizi anlayan biri çıktı"diyorlar.Önemli olan halkın,çoğunluğunun ne düşündüğü...
Size gösterilen olumsuz tepkiler hayranlarınızı kamçılıyor mu,şatışları yükseltiyor mu?
Olabilir tabii.Çekemeyenler bir şey dedikçe,hayranlarım beni daha çok seviyor.Birde ben şaşıyorum,son albümün satışları 450 bine ulaştı,diyorum ki"Ya benim kendi arkadaşlarım bile mp3 indiriyor,peki o zaman bu albümlerimi kim alıyor?"100 bini alan bile kim?!
Peki,kim alıyor?
Çok farklı kitleden insanlar var.Çocuklar için şappur ya da bombabomba, yok ben öyle şeyler dinlemem arebesk takılırım diyenler için arabesk şarkılarımız var."Allah Belanı Versin" rock altyapılı,o enerjiyle giden insanlar da onu seviyor.
Arabesk bu noktaya gidiyor diyebilir miyiz?
Tabii,arabesk hiçbir zaman ölmedi.,sadece biraz süslemek lazım.Kıyafet bile bununla ilgili,arabesk söyleyen gömlek giyecek, gravat takacak diye bir şey yok.Altyapıda farklı türler kullanılır,arabada sesi açıp dinlenecek baslı ritimli arabesk parçalar da olmalı.Ama sözlerle insanların kalbini okşamak tabi farklı bir şey,serbest müzik yani...Bilmem ki sorunuzu cevaplayabildim mi?
Evet, tabii ki!Orhan Gencebay veİbrahim Tatlıses size destek veriyor,beğendiklerini söylüyorlar.
Bu çok saygı duyduğum ağabeylerimden bunları duymak kendime olan güvenimi artırdı,müthiş bir şey!
Öbür sanatçıları sinir ettim diye seviniyorum
Değer verdiğiniz bir olumsuz eleştiri var mı?
Hayranlarımın söylediklerine değer veririm.Mesela,bir hayranım mail atıp,"şarkı güzel ama klip olmamış"dediğinde sinirlenmem,düşünürüm,neden olmamış?Diğerlerinin,sanatçıla rın filan olumsuz sözlerini önemsemiyorum,hatta bazen sinir ettim onları diye seviniyorum!
Kendinizi daha çok nereye ait hissediyorsunuz,Almanya'daki Türklerin sesi gibi mi yoksa buralı gibi mi?
Eskisi gibi değil,buraya çok alıştım.Zamanımın çoğunu Türkiye'de geçirmeye başladım ama tabii nereden geldiğimi unutmuyorum.
Siz ne dinleyerek büyüdünüz?
Rock dinlerdim.ayrıca Barış Manço,Ferdi Tayfur,Orhan Gencebay,Sezen Aksu...Herşeyi dinlerdik yani.Yabancı müzisyenlerden de Freddie Mercury,Kiss grubu,Jimi Hendrix,belki o yüzden benim albümüm bu kadar karışık!
Sizin bu Michael Jackson olayınız nereden geliyor?

Aaa,bak onu unuttuk!Michel Jackson dinlerdim tabii.Televizyonda farklı birşey görmek istersiniz,yoksa zaplarsınız.M.Jackson da farklıydı,giyimi,dansları...Öz eniyordum bende.Birebir aynı olmasada,benzedi tabii.İstedim ki,insanların görmediği,özlediği bir şey yapayım.
Dans dersi aldınız mı?
Hayır.
Müzikle ilgili eğitim aldınız mı?
Aldım.Ama daha çok küçüklükten beri müzikle iç içe olmamın faydası oldu.Birçok enstrüman çalıyorum.
Ne çalıyor sunuz?
Piyano,kanun,ud,tanbur,asıl enstrümanım BAĞLAMA.Gitar ve perküsyon çalıyorum.
Müzik haricinde ne yapıyorsunuz,nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Çok hayal kuruyorum ya.Hiç canım sıkılmıyor.Çok yalnızım ben.Boş zamanım yok,müzikle ilgileniyorum.Eskisi gibi;masa tenisi,futbol oynamıyorum.
Neyin hayalini kuruyorsunuz?
Eskiden,"insanlar yaptığım müziği çok beğenecekler,ben de zevk duyacağım, uçacağız yani!"derdim.Bir keresinde rüyamda M.Jackson olduğumu görmüştüm.Şimdi de çok büyük hayallerim var ama söylemeyeyim,sürpriz olsun!
Eklemek istediğiniz bir şey?
Seneye Avrupa Müzik'ten yine bomba gibi bir YURTSEVEN KARDEŞLER albümü çıkacak.Dinleyenler beğenecek.
Sevin ya da Sevmeyin,Görmezden Gelemezsiniz;

İSMAİL YK
https://ismail-yk.yetkinforum.com

İsmail YK - Yaş Onyedi Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-